EN
13.04.2022, 11:31 Wersja do druku

Gdańsk. O kulturze z wojną w tle w cyklu „Bezradność Filozofa" w Teatrze Szekspirowskim

25 kwietnia o godzinie 18 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Bezradność Filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle”. Gośćmi Piotra Augustyniaka będą Agata Grenda, dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.  Inspiracją do rozmowy będą fragmenty nowo wydanej książki profesora Jerzego Limona „Szekspir. Siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)”.

fot. mat. teatru

Rok po śmierci profesora Jerzego Limona chcemy kontynuować rozmowę na temat bliskiej mu wizji kultury w kontekście wyzwań cywilizacyjnych, przed jakimi stoimy.

Dziś bez wątpienia kluczowym wyzwaniem jest wojna na Ukrainie, która na wiele sposobów przewartościowuje nasze wyobrażenia i przekonania, zmienia priorytety, stawia fundamentalne pytania.

Podczas spotkania zapytamy, jakie zadania pojawiają się w obecnej sytuacji przed kulturą i instytucjami kultury? Jakiej działalności kulturalnej potrzebujemy, żeby nasze otwarcie na uchodźców wojennych z Ukrainy zmieniło na trwałe nasz stosunek do osób innej narodowości? Co zrobić, żeby sprzeciw wobec rosyjskiego autorytaryzmu przełożył się na odbudowę państwa prawa w Polsce?

Gośćmi Piotra Augustyniaka będą Agata Grenda, dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.

Inspiracją do rozmowy będą fragmenty nowo wydanej książki profesora Jerzego Limona „Szekspir. Siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)”.

Kuratorem cyklu spotkań jest Piotr Augustyniak – filozof, pisarz, dramaturg, eseista, tłumacz, profesor w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Spotkanie organizuje Gdański Teatr Szekspirowski.

Data: 25 kwietnia 2022 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski,
ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne