EN
28.02.2022, 16:04 Wersja do druku

Kraj. MKiDN: brak limitów i ograniczeń w instytucjach kultury

Inne aktualności

Od 28 lutego zniesione zostały limity widzów i ograniczenia dot. wymaganej powierzchni przypadającej na jedną osobę w instytucjach kultury - przypomina MKiDN. Z dotychczas obowiązujących nakazów pozostaje wymóg zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych - wskazano.

Na stronie resortu kultury przekazano, że od 28 lutego zniesione zostały limity widzów i ograniczenia dotyczące wymaganej powierzchni przypadającej na jedną osobę w instytucjach kultury.

Dodano, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 lutego w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z dotychczas obowiązujących nakazów pozostaje wymóg zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

"Zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki obowiązuje osoby przebywające w budynkach użyteczności publicznej, w tym również przeznaczonych na potrzeby kultury, czyli w kinach, teatrach, operach, filharmoniach, galeriach, muzeach, bibliotekach i domach kultury" - wyjaśniono.

Przekazano, że "zdjęcie maseczki jest dopuszczalne w przypadku spożywania posiłków lub napojów".

Link do rozporządzenia rządu z 25 lutego 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii: https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000047301.pdf

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne