EN
22.03.2022, 18:58 Wersja do druku

Kraj. Kino Maestro.pl przeznacza 5% przychodu z dystrybucji oper, baletów i wystaw na pomoc Ukrainie

Szanowni Państwo, dziś podjęliśmy decyzję o finansowej pomocy naszym ukraińskim sąsiadom. KinoMaestro.pl przeznacza na ten cel 5% swojego przychodu z dystrybucji kinowej – od dnia napaści Rosji na Ukrainę [24.02] do końca czerwca.

Inne aktualności

Zatem każdy bilet sprzedany przez nas w kinach będzie pomagał. Jesteśmy już po pierwszych „pomocowych” seansach, a przed nami, do końca czerwca, będzie ich jeszcze ponad 160. Zaproponujemy naszym widzom między innymi takie pozycje, jak:

„Halka” z Theater an der Wien [Piotr Beczała jako Jontek, 150. rocznica śmierci Moniuszki]
„Włoszka w Algierze” z Salzburger Festspiele [Cecilia Bartoli] – tylko 23 marca w Multikinach
Wystawa w Kinie: „Frida Kahlo. Ikoniczna artystka”
„Zamorskie zaloty” z Opéra national de Paris [spektakl o uchodźcach]
„Romeo i Julia” z Opéra national de Paris [chor. Rudolf Nuriejew]
Wystawa w Kinie: „Wielkanoc w sztuce”
Wystawa w Kinie: „Pissarro. Ojciec impresjonizmu”

– Współpracujemy z ponad setką zaangażowanych kin – mówi Radosław Tomasik, właściciel firmy Ferment Kolektiv, która prowadzi dystrybucję kinową pod marką Kino Maestro, a także portal edukacyjny Film w Szkole. – Do tych kin przychodzą regularnie nasi widzowie, mamy więc stały przychód, którym możemy podzielić się z Ukraińcami dotkniętymi wojną. Oni nie mają teraz nic. Oprócz tej finansowej pomocy organizujemy dla ukraińskich dzieci darmowe seanse filmowe, zresztą jak większość polskich kiniarzy. Wierzymy, że solidarność środowiska jest niezbędna w tej sytuacji i mamy przekonanie, że nasi widzowie też w to wierzą.

Bartłomiej Majchrzak, odpowiedzialny w Ferment Kolektiv za dystrybucję, dodaje: Mamy bardzo ciekawą ofertę repertuarową, która na pewno skusi naszych widzów do wizyt w kinach, a my dzięki temu będziemy mogli pomóc. Na szczególną uwagę zasługują w naszym repertuarze „Zamorskie zaloty”. To barokowa opera-balet Rameau, przypomniana przez Operę Paryską z okazji 350-lecia jej istnienia. Inscenizacja jest nietypowa, porusza bowiem problem współczesnych uchodźców. Ważna też dla nas jest „Halka” z Piotrem Beczałą jako rewelacyjnym Jontkiem. Spektakl pokażemy w czerwcu, bo wtedy przypada właśnie 150. rocznica śmierci Moniuszki.

Wszystkie ZWIASTUNY można obejrzeć tu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne