EN

16.07.2021, 08:30 Wersja do druku

Koszalin. Weekend na koszalińskich scenach

Inne aktualności

Szukasz pomysłu na wieczór? Sprawdziliśmy, jakie propozycje repertuarowe ma dla widzów Bałtycki Teatr Dramatyczny i Teatr Muzyczny Adria. Pisze Joanna Krężelewska w Głosie Koszalińskim.

W piątek, 16 lipca, o godz. 19 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym będzie można zobaczyć i usłyszeć „Piosenki neapolitańskie". Wejściówki w cenie 20 zł. Piosenki neapolitańskie zawierają w sobie wszystko: miłość, tęsknotę, cierpienie i głęboką filozoficzną mądrość. Tradycyjne, komponowane i śpiewane na ulicach, podwórkach i w tawernach Neapolu opowiadają o niespełnionych miłościach, rozstaniach i powrotach, zabawnych sytuacjach towarzyskich i trudnych relacjach rodzinnych. Wykonane z niezwykłą mocą i ogromnym talentem przez znakomite aktorki Żanettę Gruszczyńską - Ogonowską i Katarzynę Ulicką - Pydę są gwarancją wspaniałego i pełnego radości i wzruszeń wieczoru w teatrze.

W sobotę o godz. 19 BTD zaprosi widzów na spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego. To słowno-muzyczna opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich poetów - Julianie Tuwimie. Wśród kilkunastu utworów, do których poeta napisał słowa, a które usłyszymy podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy", czy „Czy na pierwszy znak". „Lokomotywa" zabierze nas także do prywatnego świata poety.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

WEEKEND NA KOSZALIŃSKICH SCENACH

Źródło:

„Głos Koszaliński” nr 163 - dodatek

Wątki tematyczne