EN
8.02.2021, 16:15 Wersja do druku

Koszalin. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym i Filharmonii Koszalińskiej ruszyły rezerwacje biletów

Inne aktualności

Bałtycki Teatr Dramatyczny (BTD) i Filharmonia Koszalińska otwierają się dla publiczności. Ruszyły rezerwacje biletów na spektakle i koncerty. Widzowie do nas wracają, co nas bardzo cieszy - powiedziała PAP w poniedziałek Agata Kowalska z biura promocji BTD.

Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie przedpremierowo pokaże widzom kryminalną farsę "Kochane pieniążki" autorstwa Raya Cooneya. Spektakle zaplanowano na 12, 13 i 14 lutego, na godz. 19.

- Z ostrożności nie sprzedajemy biletów, tylko telefonicznie przyjmujemy rezerwacje. Jeszcze można je robić, choć zainteresowanie jest bardzo duże. Widzowie o nas nie zapomnieli, wracają, co nas cieszy - powiedziała PAP Kowalska.

Dodała, że zarezerwowane bilety można będzie odebrać najprawdopodobniej dopiero przed spektaklem. - To jeszcze jest ustalane - zaznaczyła.

"Kochane pieniążki" to grana w szalonym tempie, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami farsa. Jej bohater - Henry - przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez przypadek. Henry widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy, wieczorny lot do Barcelony, ale zaczynają się kłopoty.

W obsadzie widzowie zobaczą aktorów BTD: Żanettę Gruszczyńską-Ogonowską, Małgorzatę Wiercioch, Marcina Borchardta, Artura Czerwińskiego, Piotra Krótkiego, Adama Lisewskiego, Wojciecha Rogowskiego, Jacka Zdrojewskiego.

Od poniedziałku można także rezerwować bilety na wszystkie koncerty symfoniczne zaplanowane na trzeci kwartał sezonu artystycznego 2020-2021 Filharmonii Koszalińskiej. Pierwszy z nich planowany jest na 12 marca.

Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej zagra pod batutą Massimiliano Caldiego. Za fortepianem zasiądzie Rafał Mokrzycki. W programie "U Maestro na imieninach" publiczność usłyszy utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina i Franciszka Schuberta.

Jak podano na stronie internetowej filharmonii zarezerwowane bilety od 1 marca będzie można kupić w kasie lub za pośrednictwem portalu kupbilecik.pl. Instytucja zaznaczyła, że nie wraca do systemu abonamentów. "Nie ma natomiast przeszkód, by od razu zarezerwować i wykupić bilety na wszystkie koncerty" - podano.

Nadal obowiązują promocyjne ceny biletów na koncerty symfoniczne.

Źródło:

PAP

Autor:

Inga Domurat

Wątki tematyczne