EN
24.03.2022, 09:40 Wersja do druku

Koncert dyplomowy studentów Baduszkowej. To zdolny musicalowy narybek

Inne aktualności

Koncert dyplomowy Koncert dyplomowy Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni w reż. Bernarda Szyca. Pisze Łukasz Rudziński w portalu trojmiasto.pl.

"Nasze SWA tak bardzo szybko mija" - śpiewają w finale koncertu do muzyki z musicalu "High School Musical" absolwenci Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Chwilę wcześniej uroczyście przy kilkuset świadkach na widowni Teatru Muzycznego w Gdyni odebrali dyplomy ukończenia szkoły. Ich Koncert Dyplomowy, który odbył się 23 marca na Dużej Scenie, to wisienka na torcie i dobre zwieńczenie przeszło 3,5-letniej nauki.

Działające przy Teatrze Muzycznym w Gdyni Studium Wokalno-Aktorskie jest najstarszą szkołą artystyczną w Polsce kształcącą aktorów scen muzycznych - z takim tytułem żegnają ją absolwenci. To dobry bilet wstępu do zawodu aktora grającego w teatrach muzycznych i musicalach, ale nie tylko. Część absolwentów trafia do "dramatu", czyli teatrów dramatycznych, i radzi w nich sobie znakomicie, czego dowodem są m.in. Bogdan Smagacki, Cezary Studniak albo niedawna absolwentka SWA Weronika Nawieśniak.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncert dyplomowy studentów Baduszkowej. To zdolny musicalowy narybek

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Łukasz Rudziński

Data publikacji oryginału:

24.03.2022

Wątki tematyczne