EN

29.05.2021, 10:10 Wersja do druku

Kielce. Propozycja na Dzień Dziecka. "Dziewczynka z zapałkami" na małej scenie

Inne aktualności

Spektakl "Dziewczynka z zapałkami" na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena zobaczyć będzie można w KCK.

„Dziewczynka z zapałkami" to jedna z najbardziej znanych bajek Hansa Christiana Andersena. W KCK zobaczyć ją będzie można w wykonaniu teatru Po trzecim dzwonku.
Historia małej, zziębniętej dziewczynki


„Czy historia małej, zziębniętej, mijanej obojętnie przez przechodniów dziewczynki mogła i nadal może wydarzyć się faktycznie w świecie rzeczywistym? Jeśli na postawione tak pytanie odpowiemy sobie, że niestety tak – to bardzo dużo do życzenia pozostawia postawa nas jako ludzi dorosłych" – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

W roli tytułowej wystąpi Marta Kierońska, której na scenie towarzyszyć będą Wiktoria Dudziuk, Ania Kasperek, Amelia Nowak, Maria Kosztołowicz, Łucja Wiktor oraz Michał Wójcik.

Autorem muzyki jest Maria Kosztołowicz, reżyserem Magdalena Jarek-Matla. Obejrzeć będzie można 30 maja w niedzielę o godz. 11 i 13, na małej scenie KCK. Bilety kosztują 10 złotych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Propozycja na Dzień Dziecka. "Dziewczynka z zapałkami" na małej scenie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz

Data publikacji oryginału:

29.05.2021