EN

1.10.2022, 09:41 Wersja do druku

Kielce. Znów problem z rozbudową Teatru Żeromskiego

Inne aktualności

Kolejny problem z rozbudową Teatru im. Żeromskiego w Kielcach. - Sąsiedzi najpierw nie chcieli wpuścić nas na ekspertyzę, a teraz jej żądają - mówi dyrektor placówki. Alarmuje, że to może skutkować utratą dotacji. Pisze Marcin Sztandera w „Gazecie Wyborczej - Kielce”.

- Jesteśmy tuż przed wydaniem zamiennego pozwolenia na budowę, ale wróciły problemy z sąsiadami, państwem Rudzkimi - mówi w piątek po południu Michał Kotański, dyrektor teatru. Tłumaczy, że pozwolenie ma tym razem objąć kamienicę przy ul. Sienkiewicza 32A, o której "Wyborcza" wielokrotnie pisała. Teatr kupił ją za 4 mln zł z Ministerstwa Kultury na potrzeby rozbudowy m.in. sceny.

Dyrektor teatru: najpierw sąsiedzi nie chcieli ekspertyzy, a teraz jej się domagają

- Do wydania pozwolenia na budowę potrzebujemy ekspertyzy budynku przy ul. Sienkiewicza 34. Już w listopadzie wysłaliśmy pisma i maile z prośbą o jego udostępnienie. Nie dostaliśmy odpowiedzi. W tej chwili państwo Rudzcy złożyli wniosek o złożenie ekspertyzy budynku przed wydaniem nam pozwolenia na budowę, informując miasto że zawsze byli otwarci na to żeby wpuścić teatr i zrobić taką ekspertyzę. Mamy dokumenty i maile, które poświadczają, że to jest nieprawda - mówi dyrektor Michał Kotański na specjalnie zwołanej, pilnej konferencji prasowej. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znów problem z rozbudową Teatru Żeromskiego. "Jeżeli stracimy 1,8 mln zł, to wystąpimy z roszczeniem do sąsiadów"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marcin Sztandera

Data publikacji oryginału:

30.09.2022