EN

18.09.2020, 09:59 Wersja do druku

Kielce. Teatr Żeromskiego po 141 latach żegna się z kamienicą przy Sienkiewicza

mat. teatru

Na pożegnanie kamienicy przy Sienkiewicza 32, w której aktorzy grali nieprzerwanie od 141 lat, zaprasza kielecki teatr im. Stefana Żeromskiego.

– Niewiele w Polsce jest teatrów z tak długą tradycją, myślę, że mieścimy się w pierwszej piątce. Wyjątkowe jest także to, że przez prawie cały czas z wyjątkiem okresu wojny działał w jednym miejscu kamienicy przy Sienkiewicza. Zabytkowy gmach od początku istnienia przeznaczony był i działał jako teatr, co też czyni go jednym z niewielu w skali kraju – mówi Paulina Drozdowska z kieleckiego teatru.

Pożegnanie rozpocznie się od spotkania na dziedzińcu teatru. - Liczymy na wspomnienia, może będą jakieś anegdoty - zachęca Paulina Drozdowska.

Wydarzenie będzie połączone z premierą filmu dokumentalnego zatytułowanego „Sienkiewicza 32.  - Produkcja została zrealizowana w zabytkowych wnętrzach kryjących ciekawe anegdoty i tajemnice związane z artystami i ludźmi, którzy współtworzyli i tworzą kielecką scenę dramatyczną - informuje Drozdowska.

Teatr wyprowadza się z kamienicy, bo będzie tam generalny remont. Do czasu jego zakończenia spektakle wystawiane będą w Wojewódzkim Domu Kultury. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Grali tam 141 lat, teraz chcą pożegnać kamienicę przy Sienkiewicza

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz