EN
14.07.2020, 08:07 Wersja do druku

Kielce. Początek przeprowadzki Teatru Żeromskiego. Demontują fotele na widowni

fot. mat. teatru

Rozpoczął się demontaż foteli z widowni teatru Żeromskiego w Kielcach. To zapowiedz jesiennej przeprowadzki.

Na widowni Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest 243 fotele. W poniedziałek rozpoczął się ich demontaż. - Od razu są przenoszone do Wojewódzkiego Domu Kultury, bo tam w czasie remontu, pewnie przez kilka sezonów, będzie siedziba teatru - mówi Paulina Drozdowska z działu marketingu teatru.

Demontażem widowni zajmują się pracownicy firmy Anna-Bud, która buduje tymczasową scenę w WDK. Jest ona mniejsza niż ta w budynku przy ul. Sienkiewicza. - Tam będzie około 230 miejsc - informuje Paulina Drozdowska.

Do nowego miejsca nie zostaną przeniesione loże, ale w pierwszej kolejności zabrane zostaną tam też reflektory i inny sprzęt potrzebny do przedstawień. Przeprowadzkę kostiumerii, warsztatów i innych działów teatru zaplanowano na jesień. - W teatrze trwają prace inwentaryzacyjne, porządkowe, pakujemy się powoli - opowiada.

Przetarg na modernizację kieleckiego teatru ma być ogłoszony w tym tygodniu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Początki przeprowadzki teatru. Demontują fotele na widowni

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz