EN
20.10.2021, 11:21 Wersja do druku

Kielce. Paweł Deląg na nagraniu nowego słuchowiska

Inne aktualności

Gwiazdorską obsadę będzie miało powstające w studiu Radia Kielce słuchowisko „Krew i żelazo". W poniedziałek, 18 października w pierwszych nagraniach do produkcji uczestniczył znany aktor Paweł Deląg, który użycza głosu głównej postaci słuchowiska Jackowi Lipskiemu. Pisze Paulina Baran w Echu Dnia.

Rąbka tajemnicy dotyczącej powstającej produkcji uchyliła nam Renata Morąg z Radia Kielce. Słuchowisko będzie miało 52 odcinki i będzie emitowane w każdą niedzielę od stycznia przyszłego roku.

- Będzie dużo bardzo ciekawej fabuły, trochę wątków diabolicznych i nieoczywistych - uśmiecha się Renata Morąg.

Magdalena Galas-Klusek, dziennikarka Radia Kielce i jednocześnie reżyser „Krwi i żelaza", dodaje, że słuchowisko będzie łączyło trzy bardzo ciekawe elementy: historię - Dowiemy się tego, jak wyglądał przemysł w XIX wieku i jak wyglądała codzienność ludzi w tamtych czasach, będzie wartka akcja fabularnie, obyczajowo i romantycznie, a po trzecie - będzie też element steampunkowy, czyli fantastyka naukowa z XIX wieku, co myślę, przyciągnie zarówno młodych, jak i osoby starsze, które są zainteresowane historią - mówi Magdalena Galas-Klusek. Osobą, która na pewno przyciągnie wiele osób przed radioodbiorniki będzie znany aktor Paweł Deląg, który użycza głosu głównej postaci słuchowiska Jackowi Lipskiemu, absolwentowi Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach, podejmującemu posadę zawiadowcy fabryk żelaza w Maleńcu, w powiecie koneckim. Aktor zdradził nam, że podczas nagrań bywa zabawnie, ponieważ słuchowisko nagrywane jest językiem z początku XIX wieku, więc niektóre zwroty i słowa już dawno wyszły z obiegu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Paweł Deląg na nagraniu nowego słuchowiska

Źródło:

Echo Dnia nr 245

Autor:

Paulina Baran