Inne aktualności
-
Rzeszów. Balet komiczny „Don Kichot” na zakończenie sezonu Filharmonii Podkarpackiej
25.06.2026 14:26
- Busko-Zdrój. Gwiazdy na Festiwalu im. Krystyny Jamroz 25.06.2026 14:14
- Kazimierz Dolny. Rozpoczął się 60. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 25.06.2026 13:39
- Białystok. Powrót do rodzinnego miasta. Anna Romantowska na scenie Nie Teatru 25.06.2026 12:50
-
Lublin. Monumentalne widowisko plenerowe „Sen o Mieście” (13–17 sierpnia)
25.06.2026 12:43
-
Łomża. Rozpoczął się 39. Festiwal Teatralny „Walizka”
25.06.2026 12:31
-
Łódzkie. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
25.06.2026 11:11
- Poznań. Ostatni spektakl „Dystansu” Tiago Rodriguesa i inauguracja koncertów na Malta Festival 25.06.2026 10:53
- Kraków. Lato teatralne w Teatrze Mumerus 25.06.2026 10:27
- Bydgoszcz. Opera Nova kończy sezon „Amerykaninem w Paryżu” 25.06.2026 10:18
- Poznań. Dziś premiera „Zdziśka” i spotkanie ze Zdzisławem Wardejnem w Teatrze Nowym 25.06.2026 10:10
-
Częstochowa. Rozpoczyna się V Festiwal im. Piotra Machalicy – pamięci Magdy Umer
25.06.2026 10:10
- Sopot. Premiera „Reniferka” Teatru Niedużego w klubokawiarni 3 Siostry 25.06.2026 09:56
- Łódź. Mistrzowska kameralistyka na otwarcie Letniej Akademii Muzyki 25.06.2026 09:49
W piątek, 19 kwietnia 2024 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zobaczymy spektakl komediowy „Nerwica natręctw” w reżyserii Artura Barcisia. Pisze Anna Bilska w „Echu Dnia”.
Zapowiada się wieczór z dobrym humorem, zostaną wystawione dwa spektakle - o godz. 17.15 i 19.30. Spektakl „Nerwica natręctw" to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. To spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające sięztakimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette'a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu. Reżyserem spektaklu jest Artur Barciś, który przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. „Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 -1981 występował wteatrze Na Targówku, w latach 1982 -1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Artur Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu „Miodowe lata".