EN

19.04.2024, 12:22 Wersja do druku

Kielce. „Nerwica natręctw” gościnnie na scenie WDK

Inne aktualności

W piątek, 19 kwietnia 2024 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zobaczymy spektakl komediowy „Nerwica natręctw” w reżyserii Artura Barcisia. Pisze Anna Bilska w „Echu Dnia”.

Zapowiada się wieczór z dobrym humorem, zostaną wystawione dwa spektakle - o godz. 17.15 i 19.30. Spektakl „Nerwica natręctw" to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. To spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.

W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające sięztakimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette'a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu. Reżyserem spektaklu jest Artur Barciś, który przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. „Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 -1981 występował wteatrze Na Targówku, w latach 1982 -1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Artur Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu „Miodowe lata".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spektakl „Nerwica natręctw" w Kielcach

Źródło:

„Echo Dnia” nr 92, dodatek

Autor:

Anna Bilska

Data publikacji oryginału:

19.04.2024