EN

23.06.2021, 17:51 Wersja do druku

Katowice. Wkrótce 23. Letni Ogród Teatralny

mat. organizatora

Dziewięć spektakli dla dorosłych, tyle samo dla dzieci, a także koncerty i wystawy złożą się na 23. Letni Ogród Teatralny (LOT), organizowany podczas dwóch letnich miesięcy przez Teatr Korez w Katowicach.

"Jak my się cieszymy, że to dojdzie do skutku! I że mimo pandemii udało się zorganizować LOT również w zeszłym roku, z ograniczeniami, ale to wielka radość, że nie było przerwy" – powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert.

"W związku ze smutkiem pandemii zdecydowaliśmy, że w tym roku strasznie poważnych spektakli nie będziemy prezentować, proponujemy głównie komedie, żeby nasza publiczność mogła się dobrze bawić" – dodał.

Samorząd Katowic wsparł organizację festiwalu kwotą 500 tys. zł. "Konsekwentnie i jednoznacznie miasto wspiera takie projekty, nie wyobrażaliśmy sobie rezygnacji z dobrych, wartościowych dla mieszkańców Katowic i regionu wydarzeń" – powiedział wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula podkreślając, że po wielu miesiącach ograniczeń zarówno widzom, jak i artystom są potrzebne spotkania i emocje "na żywo".

23 LOT rozpocznie się w pierwszy weekend lipca – w sobotę warszawski Teatr Capitol zaprezentuje "Akt równoległy". W kolejne soboty będzie można zobaczyć produkcje Teatru Korez, Teatru Ludowego i Bagatela z Krakowa, Teatru dla Dorosłych z Bierunia, Teatru Śląskiego, Konsulatu Kultury z Gdyni i Teatru Zagłębia z Sosnowca.

W ramach Letniej Grządki Teatralnej spektakle dla dzieci pokażą: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum i Teatr Rawa z Katowic, Teatr CoNieco z Białegostoku, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, TeatRyle i Teatr Animacji z Poznania, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina oraz Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej.

Spektakle Letniej Grządki Teatralnej są bezpłatne, trzeba jednak ze względów sanitarnych wcześniej odebrać wejściówki. Na spektakle dla dorosłych mieszkańcy Katowic dysponujący Kartą Mieszkańca mogą liczyć na 20-procentową zniżkę.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka