EN

19.07.2021, 08:59 Wersja do druku

Katowice. Koncerty promenadowe wracają do parku Kościuszki

Inne aktualności

Od kilku już dekad wakacyjne niedziele w parku Kościuszki przyciągają miłośników dobrej muzyki. Odbywają się tam cieszące popularnością letnie koncerty. Rozbrzmiewa muzyka klasyczna, arie z operetek czy lekka muzyka rozrywkowa.

Pandemia nie ułatwia organizacji koncertów, nawet plenerowych, jednak już od niedzieli, 25 lipca muzyka znów będzie rozbrzmiewać w otoczeniu katowickiego parku. Punktualnie o godz. 11 oczko wodne niedaleko pomnika Kościuszki zamieni się na godzinę w scenę muzyczną.

Akordeoniści i zespół elektro

Muzyczne lato otworzy zespół Symetrio. To trzy akordeony wsparte przez perkusję. Zespół powstał w 2014 roku, jego celem jest ukazywanie piękna i wszechstronności akordeonu. Występowali w najlepszych polskich salach koncertowych, często pojawiają się za granicą.

Repertuar Symetrio jest bardzo szeroki, począwszy od baroku, przez klasycyzm, muzykę bałkańską i folkową aż po autorskie kompozycje. W Katowicach obiecują m.in. utwory Marii Kalaniemi i… Stinga.

Zupełnie inny klimat przyniesie pierwszy koncert w sierpniu. W parku Kościuszki usłyszymy wtedy zespół Zośka. Laureaci programu Dzielnica Brzmi Dobrze łączy muzykę elektroniczną z alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncerty promenadowe wracają do parku Kościuszki. Pierwszy 25 lipca

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.