EN

14.02.2022, 09:54 Wersja do druku

Kalisz. Burza wokół filmu „Mój dług”. Dlaczego córka znanego ojca, żona wiceprezydenta dostała rolę?

Inne aktualności

- Dłużej jestem aktorką niż żoną wiceprezydenta. Dlaczego mam rezygnować z pracy? - pyta Kama Kowalewska, która zagrała epizod w filmie „Mój dług”. Pobyt ekipy filmowej w Kaliszu sfinansował urząd miasta, więc razem z promocją obrazu pojawiły się pytania, czy aktorka powinna przyjąć w nim rolę. Pisze Agnieszka Walczak w „Gazecie Wyborczej - Kalisz”.

Film "Mój dług" wejdzie na ekrany kin 25 lutego. Prapremiera odbędzie się w Kaliszu 20 lutego w kinie Helios, dzień później w Warszawie. Część zdjęć powstawała w zabytkowym budynku byłego kaliskiego więzienia, które kilka lat temu przejęła Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Plenery kręcono także na ulicach miasta, które w ramach umowy partnerskiej sfinansowało noclegi 80-osobowej ekipy w hotelu Hampton by Hilton.

"Mój dług" nie jest nową wersją "Długu"

W 1999 r. Krzysztof Krauze zekranizował historię dwóch warszawskich biznesmenów, którzy zostali skazani na 25 lat więzienia za zabójstwo Grzegorza Grzmitrzaka oraz jego ochroniarza. Wcześniej mężczyzna zaoferował zaczynającym przedsiębiorcom znalezienie inwestora. Z pomocy nie skorzystali, ale gangster obarczył ich długiem za fatygę w poszukiwaniu pieniędzy. Sławomir Sikora i Artur Bryliński odmówili spłaty nieistniejącego długu. Wtedy Grzmitrzak zaczął ich terroryzować. Policja i prokuratura nie reagowały na prośby o pomoc, więc zastraszani mężczyźni zabili oprawców.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Burza wokół filmu "Mój dług". Dlaczego córka znanego ojca, żona wiceprezydenta dostała rolę?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kalisz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Agnieszka Walczak

Data publikacji oryginału:

14.02.2022 07:03

Wątki tematyczne