EN

16.04.2021, 11:39 Wersja do druku

Jelenia Góra. Wkrótce rozpocznie się Festiwal Pestka 2021

28 kwietnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2021, którego idiom brzmi: RAZEM! DOKĄD?. Festiwal organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury potrwa do 30 czerwca.

fot. mat. organizatora

Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA, jest działaniem prezentującym najciekawsze zjawiska teatru i kultury awangardowej polskich i niemieckich twórców teatralnych, wszelkich form wyrazu artystycznego w tym muzyki, fotografii, performance. Kluczowym zadaniem festiwalu jest edukacja kulturalna i artystyczna, rozwijająca  współpracę środowisk twórczych w obszarze transgranicznym UE. 

Festiwal zainauguruje koncert online Karoliny Czarneckiej, który będzie można obejrzeć 28 kwietnia o godz. 19.00 na stronie festivalpestka.pl.

W programie znalazły się warsztaty, koncerty i spektakle, m.in. "Kronika polska" Katarzyny Dudzic-Grabińskiej, "Inni ludzie" w reż. Macieja Stuhra z Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu, "USTA/LENIA" w reż. Edwarda Gramonta z Teatru TERMINUS A QUO czy "Raport Panika" w reż. Marka Kościółka i w wykonaniu Artiego Grabowskiego. 

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa finalistów i laureatów V edycji Konkursu Fotografii Teatralnej (zdjęcia z sezonu 2018/2019), organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Pełny program dostępny jest na stronie festivalpestka.pl oraz poniżej.

Wejściówki na wydarzenia będą dostępne od dnia 05.05.2021 r. w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

• W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że w poszczególnych przestrzeniach udostępniona zostanie taka ilość miejsc jaka zostanie określona w rozporządzeniach KPRM po 30.04.2021.

• Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas wydarzeń

• SZCZEGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ARTYSTYCZNYCH Z PUBLICZNOŚCIĄ ORGANIZOWANYCH PRZEZ JELENIOGÓRSKIE CENTRUM KULTURY związane z przeciwdziałaniem COVID-19 dostępne na WWW.JCK.PL

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i świadczeń imprezy nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne