EN

6.06.2023, 11:35 Wersja do druku

Jelenia Góra. Prapremiera „Rozbójnika Hotzenplotza” w Teatrze Animacji

„Rozbójnik Hotzenplotz” pióra Otfrieda Preusslera w reżyserii Krzysztofa Grębskiego to najnowsza propozycja i druga w tym sezonie artystycznym premiera Zdrojowego Teatru Animacji im. Bogdana Nauki. Pierwsze polskie wystawienie sztuki będzie miało miejsce w sobotę (10 czerwca) o godz. 16.00.

fot. mat. teatru

Spektakl oparty jest na pełnej humoru, magii i wartkich przygód łotrzykowskiej historii o dwóch chłopcach, którzy planują schwytać niesławnego rozbójnika Hotzenplotza.

Otfried Preussler to jeden z najwybitniejszych niemieckich autorów literatury dla dzieci i młodzieży, którego dzieła przetłumaczono na 55 języków i wyróżniono licznymi nagrodami. Do dziś na polskie sceny przeniesiono dwie powieści: “Malutka czarownica” i “Mały duszek”, który miał swoją premierę 29 maja 2004 w reż. Bogdana Nauki w jeleniogórskim Teatrze Animacji.

Scenografię opracowała Beata Tomczyk, a muzykę do spektaklu skomponował Grzegorz Mazoń.

Obsada: Radosław Biniek, Aga Ejsmont, Dorota Fluder–Głowacka, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka–Bąblińska, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Tytuł oryginalny

Jelenia Góra. Prapremiera “Rozbójnika Hotzenplotza” w Teatrze Animacji

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu