EN

13.07.2021, 14:09 Wersja do druku

Jelenia Góra. W sierpniu 38. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Od 13 do 15 sierpnia na jeleniogórskim placu Ratuszowym odbywać się będzie XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Przez te trzy letnie dni Jelenia Góra ugości 12 teatrów, które w sumie wystawią 13 różnych spektakli. W organizowanym przez jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida festiwalu wezmą udział zespoły z Belgii, Niemiec, Polski, Ukrainy i Włoch.

W piątek (13.08), po miejskim otwarciu festiwalu, o godz. 20.15 odbędzie się na placu Ratuszowym pierwsze wieczorne widowisko plenerowe. Margherita Mischitelli z Włoch pokaże "Amore pony". Następnie (o godz. 21.00) Kijowski Teatr Uliczny Highlights we współpracy z Teatrem Vuala ze Lwowa wystawi niezwykle radosny i kolorowy spektakl "Przystanek Klaunada".

W sobotę (14.08) wśród festiwalowych atrakcji drugiego dnia, o godz. 17.00 – "Krysolov" w wykonaniu włoskiego teatru AteliercuncheoN z Bergamo. Widowisko (reż. Andrea Benaglio) inspirowane jest opowieścią “Flecista z Hameln” na motywach poetyckiej rekompozycji Mariny Cwietajewej, tak potężnej i posiadającej zdolność ujawniania fundamentalnych treści kryjących się za tą legendą, że można ją interpretować jednocześnie jako rzeczywistość i baśń. Inną z propozycji tegorocznej odsłony festiwalu jest "Przekładaniec" (o godz. 18.15) Teatru Czerwona Walizka. O godz. 19.30 zobaczymy Brigata Totem, czyli włoskiego klauna Paolo Locci z Turynu, w programie "Hobo" The Playful Ramingo, uhonorowanym nagrodą na Festiwalu Klaunów 2017 w Mediolanie. Wieczorem o godz. 20.15 wystąpi niemiecka grupa teatralna Antagon theaterAKTion z Frankfurtu nad Menem z "KlimaX", a godz. 21.15 włoski Teatro Due Mondi z Faenzy pokaże "The Nine Commandments".

W niedzielę (15.08) do dużych i małych widzów adresowany będzie występ "Hands Wash" (o godz. 16.00) w wykonaniu Jordi L. Vidal Company, czyli Silvii Marazzi i Jordiego L. Vidala z Brukseli oraz "Tarzan" (o godz. 16.45) Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot z Legnicy. Potem "Drom - ścieżkami Romów" (o godz. 18.00) w reżyserii Moniki Kozłowskiej wystawią artyści krakowskiego Teatru Migro. Jest to poetycko-filozoficzna opowieść o wędrówce i historii Romów. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata – od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec. Belgijski Jordi L. Vidal Company z udziałem Gasparda Herblota wystąpi z programem "OOups!". Z kolei o godz. 20.00 - Juriy Longhi "Bubble Street Cirkus" zaprezentuje połączenie żonglerki i sztuki balansu z ciągłymi eksperymentami na żywo, przy udziale publiczności. A na zakończenie 38. edycji festiwalu (o godz. 21.00) na parkingu przy ul. Sudeckiej (za hotelem "Mercure") zobaczymy plenerowe widowisko "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć" w hołdzie zmarłemu w 2020 Lechowi Raczakowi, wieloletniemu dyrektorowi artystycznemu festiwalu Malta i reżyserowi tego spektaklu, w wykonaniu interdyscyplinarnej grupy teatralnej Asocjacja 2006.

Tytuł oryginalny

Jelenia Góra. Niebawem 38. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu

Wątki tematyczne