EN

1.07.2021, 10:00 Wersja do druku

Internetowa dyskusja o urlopach i Operze Śląskiej

Inne aktualności

Co słychać w internecie? W minionym tygodniu w internecie można się było natknąć na kilka ciekawych dyskusji dotycząych spraw Bytomia. Jedna z nich dotyczyła Opery Śląskiej i jej przerwy urlopowej.

Opera Śląska właśnie zakończyła sezon, co odnotowała na Facebooku w sympatycznym poście senator i bytomianka Halina Bieda. Po jej postem wywiązała się dyskusja, którą można streścić pytaniem: Dlaczego Opera Śląska nie przedłużyła sezonu, skoro dużą jego część zdezorganizował lockdown?

„Dlaczego koniec sezonu? W czasach lockdownu był płacz, że nie można grać. A teraz? Wakacje? Może przeorganizować trochę i skrócić przerwę? Jak, nie daj Boże, przyjdzie kolejna fala COVID to znowu będzie płacz! Dlaczego prywatne teatry grają?" - zapytał Mirosław Piechocki. - To już chyba z tradycji przerwy wakacyjnej - odpowiedziała Halina Bieda. Piechocki nie dał jednak za wygraną: „Nie przekonuje mnie to uzasadnienie. Jest możliwość grania i zarabiania, to się z niej nie korzysta. Może zmiana formuły finansowania przyniosłaby efekt?"

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Buszujący w sieci

Źródło:

Życie Bytomskie nr 26/ 28-06-21

Autor:

(m)