21.08.2020, 08:15 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Scena Letnia na weekend: bajka, Barciś i skecze

Kolejne spotkania ze Sceną Letnią. Teatr im. J. Osterwy zaprasza na show Artura Barcisia i skecze z piosenką.

Jak zwykle letni weekend zacznie od bajki dla dzieci. W piątek w południe odbędą podróż do Chin ze spektaklem „Tygrys tańczy dla Szu-Hin”w reż. Beaty Chorążykiewicz. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.

W sobotę o godz. 19 Teatr Osterwy zaprasza natomiast na Stary Rynek na „Artur Barciś Show”. Znany aktor w towarzystwie gorzowskich muzyków odsłoni kulisy swojego aktorskiego życia. Piosenki o dykcji, tremie czy aktorskich „sypkach” uzupełnia anegdotami.

Do zabawy wciąga również publiczność, która łamie sobie języki, próbując zaśpiewać wraz z aktorem refren piosenki o dykcji. Jest też część bardziej refleksyjna dotycząca szczęścia (lub nie...) w zawodzie aktora (piosenka „Halabardnicy”) oraz tego, jak trudno jest „Zagrać siebie”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Scena Letnia na weekend: bajka, Barciś i skecze

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db

Tematy w toku