EN

11.09.2020, 16:56 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Spektakl za darmo w ramach Miejskiej Kampanii Profilaktycznej

Inne aktualności

W najbliższą środę w teatrze jak co roku rozpocznie się Miejska Kampania Profilaktyczna. Młodzi widzowie obejrzą muzyczny spektakl "Tango Piazzolla - Marzenie".

Kampania ma na celu popularyzowanie życie bez nałogów i jest finansowana przez miasto. Dzięki temu wstęp dla młodych widzów i ich opiekunów jest bezpłatny. W tym roku Teatr Osterwy pokaże spektakl muzyczny „Tango Piazzolla – marzenie”. To sztuka teatralna napisana przez Annę Burzyńską specjalnie do muzyki argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli.

Rzecz dzieje się w podrzędnym barze Marzenie, gdzieś w prowincjonalnym miasteczku, pracuje tam kelnerka Maria. Pewnego dnia w barze pojawia się chłopak pragnący zacząć nowe życie. Oboje szybko łapią nić porozumienia. Maria zdradza chłopakowi swoją tęsknotę za innym, lepszym światem. Tym światem, oczywiście, ma być Buenos Aires z knajpkami, w których króluje tango. W tajemniczy sposób przenoszą się do marzenia dziewczyny i trafiają do argentyńskiego baru El Suenio.

Tak można w skrócie zarysować fabułę premierowego spektaklu muzycznego w Teatrze im. J. Osterwy. Ale to tylko fabuła. Co jeszcze? Tytuł mówi wszystko. Będzie więc zmysłowość i namiętność, a zarazem ulotność szczęścia i smutek przemijających uczuć. Czyli to wszystko, co geniusz tanga Astor Piazzolla połączył w swoich kompozycjach. Taki też jest klimat sztuki autorstwa Anny Burzyńskiej. 11 aktorów na oczach widzów wytańczy sen o marzeniach, miłosnych tragediach, złudnych chwilach bliskości. A do tego muzyka na żywo, którą wykonuje zespół muzyczny kierowany przez Marka Zalewskiego.

Będą więc taniec, śpiew, muzyka na żywo. Ale nie tylko. – Ten spektakl to marzenie o tangu. O namiętności. Jak to napisał Jonasz Kofta: „Żeby coś się zdarzyło/ Żeby mogło się zdarzyć. I zjawiła się miłość/ Trzeba marzyć”. A tango to zmysły. Nie można porównywać milongi z turniejowym tańcem. Trzeba mieć umiejętność oddania tego, co ze sobą niesie – mówił „Wyborczej” Jan Tomaszewicz, reżyser spektaklu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tango i marzenia. Spektakl za darmo w ramach Miejskiej Kampanii Profilaktycznej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Data publikacji oryginału:

11.09.2020

Wątki tematyczne