18.09.2021, 09:20 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Spacer po mieście. Tajemnice teatru i Muzeum Lubuskiego

Inne aktualności

To będzie wyjątkowy spacer, tym razem nie po mieście, a śladami instytucji kultury. W najbliższą sobotę, 18 września, wszyscy, którzy wezmą udział w "spacerze tematycznym", będą mieli okazję poznać tajemnice Teatru im. J. Osterwy i Muzeum Lubuskiego.

Najbliższy spacer to ósmy spośród jedenastu zaplanowanych w tym roku w ramach miejskiego projektu „ChodźMY na spacer – jest tyle do zobaczenia".

Tym razem uczestnicy wyruszą do Teatru im. J. Osterwy, na którego deskach wystawiane są sztuki, od lat trafiające w najbardziej wysublimowane gusta artystyczne. Uczestnicy poznają historię i kulisy teatru, jednej z najważniejszych instytucji kultury w mieście.

Spacer będzie kontynuowany w muzeum, które mieści się w zabytkowej willi Gustava Schroedera, pochodzącej z 1903-1904 r. To skarbnica zabytków, zbiorów malarstwa, rzeźb, dekoracji. Miejsce położone jest w otoczeniu malowniczego ogrodu dendrologicznego.

By wziąć udział w spacerze, nie trzeba wcześniej zapisywać się czy zgłaszać swojego udziału. Spacery rozpoczynają się zawsze o godz. 10, a punkt zbiórki to Stary Rynek, tuż obok fontanny Pauckscha. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorem jest miasto Gorzów, przy współpracy z oddziałem PTTK Ziemia Gorzowska. Przewodnikiem na każdym spacerze jest Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista. Autor przewodników turystycznych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spacer po Gorzowie. Tajemnice teatru i Muzeum Lubuskiego

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp. online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

iki

Data:

17.09.2021 15:12