EN
12.11.2021, 10:58 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. "Nowy Jork. Prohibicja" na zakończenie Gorzowskich Spotkań Teatralnych

Inne aktualności

Gorzowskie Spotkania Teatralne zakończymy w piątek w Nowym Jorku, w mrocznych czasach prohibicji. Ze znanym spektaklem nad Wartę przyjeżdża ze stolicy Teatr Muzyczny Roma.

- To historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen - American Dream - zamienił się w nocny koszmar - zapowiada warszawska scena.

Ta opowieść staje się przewrotnym, popkulturowym moralitetem, w którym pytamy o szansę ocalenia przed zagładą. Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? Czy grzech okaże się ozdrowieńczą chorobą? Za tymi pytaniami kryją się lęki i wątpliwości dotyczące nas współcześnie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy Jork. Prohibicja

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” nr 263 - Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.