EN
10.11.2021, 16:16 Wersja do druku

Wspólne wartości albo żegnamy. Kto będzie chciał dalej pokazywać się w TVP?

Barbara Kurdej-Szatan została wyrzucona przez Jacka Kurskiego za to, że "postawiła się poza aksjologiczną wspólnotą Polaków". Gdyby faktycznie wspólnota wartości z prezesem TVP była warunkiem grania w telewizji publicznej, kto z aktorskiej braci by się ostał w premierowych produkcjach narodowej telewizji?

Aktorka Barbara Kurdej-Szatan wyraziła się dosadnie i emocjonalnie o strażnikach granicznych dokonujących łapanek i wywózek uchodźców na granicy z Białorusią. Określiła ich w mediach społecznościowych m.in. jako „maszyny bez serca, bez mózgu". Na efekt nie trzeba było czekać długo – sprawą zajęła się prokuratura, a prezes Jacek Kurski ogłosił na Twitterze, że aktorka „nie będzie już więcej premierowo występować w TVP".

Czy jeśli Kurdej-Szatan została wyrzucona z TVP za to, że „postawiła się poza aksjologiczną wspólnotą Polaków", jak ujął to Jacek Kurski, to oznacza, że np. dyrektor i aktor Teatru Narodowego Jan Englert albo też aktorzy deklarujący zaangażowaną lewicowość czy ogólną „liberalność" grający czy to w nowych spektaklach Teatru TV, czy w propagandowych produkcjach historycznych, serialach, filmach w tej „aksjologicznej wspólnocie" z Jackiem Kurskim trwają?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wspólne wartości albo żegnamy. Kto będzie chciał dalej pokazywać się w TVP?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek