EN

29.06.2020, 16:48 Wersja do druku

Gliwice. Spektakl "Pod kolor" w Azji i Afryce

(materiały Teatru, dzięki uprzejmości organizacji Face To Face / Anna Hora Lis)

Inne aktualności

Spektakl „Pod Kolor” w reż. Daniela Arbaczewskiego, który od kilku dni jest dostępny w sieci, oglądają dzieciaki w Ugandzie, Bangladeszu i wielu innych odległych miejscach. (materiał video i audio do pobrania)

Wszystko za sprawą Face To Face With The World i Anny Hory-Lis, założycielki i szefowej organizacji, która pracuje ze szkołami i ośrodkami w 28 państwach, głównie w Azji i Afryce.

W działaniach humanitarno-edukacyjnych organizacji Face to Face With the World uczestniczy 28 państw (w tym 83 instytucje zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży). W program są zaangażowane również szkoły polskie, których uczniowie dzięki akcji mogą poznawać rówieśników z całego świata! Organizacja prowadzi również bardzo intensywny program adopcyjny, oraz skutecznie pozyskuje fundusze na wspieranie sierocińców, szkół i lokalnych organizacji, w miejscach, do których żadna inna pomoc nie jest w stanie dotrzeć. W projekcie są takie kraje jak: Ghana, Sierra Leone, Maroko, Kenia, Algieria, Uganda, Pakistan, Bangladesz, Irak, Palestyna, Indie, Afganistan, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Turcja, Gambia, Nigeria, Kamerun, Senegal, Malawi, Tanzania.

To wielki zaszczyt, że możemy podzielić się naszym kawałkiem teatru w zasadzie z całym światem. Jak mówi Pani Anna, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu w większości miejsc, gdzie dzieci obejrzały „Pod kolor”, to pierwsze zetknięcie z teatrem w ogóle. Reakcje dzieciaków są przeróżne, ale wszystkie szalenie wzruszające, co możecie zobaczyć na załączonych filmach. Więcej materiałów z wędrówek „Pod koloru” po świecie oraz szczegółów o działaniach pomocowych i edukacyjnych znajdziecie na profilu Face to Face With The World na Facebooku. Cały czas spływają nowe relacje od nauczycieli, opiekunów i trenerów z miejsc, które nawet trudno znaleźć na mapie. Tym samym nasz projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” nabrał nowego znaczenia.

A tak jednym słowem to jakiś kosmos.

Spektakl „Pod kolor” to nowa produkcja Teatru Miejskiego w Gliwicach przeznaczona dla młodszych dzieci. Kameralne przedstawienie zostało przygotowane w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Struktura spektaklu oparta jest na zabawach kolorem, kształtem i dźwiękiem tworzonym na żywo przez aktorów. Jednocześnie warstwa tekstowa zbudowana jest na pojedynczych słowach i prostych zdaniach, które podparte intensywnymi działaniami aktorów pozwalają na jego uniwersalny i czytelny przekaz. Z jednej strony spektakl jest formą wciągającej zabawy, a z drugiej śmiało może być wykorzystany jako narzędzie wspierające edukację najmłodszych. Premiera internetowa spektaklu powstała w ramach cyklu „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura w sieci”.

Więcej dostępnych materiałów i relacji o tym jak „Pod kolor” podbija świat TUTAJ


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne