EN
14.08.2020, 15:25 Wersja do druku

Gdynia. Konkurs filmowy Wirtualne Albatrosy

Inne aktualności

Do 31 sierpnia zgłaszać można się do konkursu Wirtualne Albatrosy, organizowanego przez Gdyńskie Centrum Filmowe. Udział w nim wziąć mogą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich, indywidualnie i w grupach.

Wirtualne Albatrosy to internetowa wersja znanego wśród uczniów i nauczycieli Przeglądu Filmów Uczniowskich ALBATROSY, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2010 roku. Dla uczestników wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej przygotowali już warsztaty online. Bezpłatny dostęp do tych materiałów otrzyma każdy, kto zgłosi się do projektu. Warsztaty w formie podcastów dostosowane są do wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych i średnich. Poruszają najistotniejsze zagadnienia z dziedziny produkcji amatorskich filmów krótkometrażowych.

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową w ramach projektu Nowa Przestrzeń Kina. Otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura w sieci. W ramach projektu zorganizowany zostanie również konkurs filmów krótkometrażowych. Młodzież będzie mogła nadsyłać filmy trwające do 5 minut, o dowolnej tematyce oraz wykonane dowolną techniką. Zgłoszone filmy zostaną ocenione przez jury i publiczność. Autor zwycięskiej produkcji otrzyma nagrodę 700 zł. Za pomocą formularza internetowego udział zgłaszać można do 31 sierpnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gdynia. Konkurs filmowy Wirtualne Albatrosy. Gdyńskie Centrum Filmowe na zgłoszenia czeka do 31 sierpnia

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” online

Link do źródła

Autor:

Dariusz Drąg

Data publikacji oryginału:

14.08.2020

Wątki tematyczne