EN

31.10.2020, 10:33 Wersja do druku

Gdynia. Festiwal filmowy w tym roku- kameralna impreza na kilkadziesiąt osób albo wersja online

Inne aktualności

Nie Teatr Muzyczny, lecz Gdyńskie Centrum Filmowe ma gościć w tym roku zaledwie kilkudziesięciu uczestników grudniowego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jeśli w tym czasie kina będą otwarte, być może uda się pokazać konkursowe filmy w kilku miastach. Jeśli nie - festiwal odbędzie się w wersji online.

Organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni po raz kolejny spotkali się wirtualnie, by umówić przygotowania do tegorocznej imprezy. Jej formuła ze względu na pandemię koronawirusa będzie znacznie okrojona.

Tylko kilkadziesiąt osób

Wszystko wskazuje na to, że - o ile w ogóle festiwal będzie mógł odbyć się w formule stacjonarnej - weźmie w nim udział zaledwie kilkadziesiąt osób: twórców, jurorów i dziennikarzy. Z tych powodów już wiadomo, że po raz pierwszy od 1987 roku festiwal nie odbędzie się w gdyńskim Teatrze Muzycznym.

Jak powiedziała "Wyborczej" Magdalena Jacoń, rzeczniczka FPFF, w tym roku rolę centrum festiwalowego będzie pełnić Gdyńskie Centrum Filmowe. Główne pokazy konkursowe dla gości i przedstawicieli mediów mają odbywać się w sali kinowej Warszawa, która - choć może pomieścić ponad 200 widzów - w czasie pandemii umożliwia oglądanie filmów tylko 54 osobom. W tej samej sali mają odbywać się także konferencje prasowe po projekcjach konkursowych filmów (transmitowane na żywo w internecie).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal filmowy w Gdyni. W tym roku kameralna impreza na kilkadziesiąt osób albo wersja online

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne