EN

26.10.2022, 16:25 Wersja do druku

Gdańsk. „Wieczór młodej choreografii” na deskach Opery Bałtyckiej

Opera Bałtycka w czwartek zorganizuje "Wieczór młodej choreografii". W trakcie tego wydarzenia sześcioro tancerzy operowych zaprezentuje swoje własne projekty artystyczne.

mat. teatru

Inne aktualności

Opera Bałtycka w Gdańsku w czwartek wieczorem zorganizuje "Wieczór młodej choreografii". Będzie to - jak podkreślają organizatorzy w przesłanym komunikacie - wydarzenie, które daje szansę zrealizować tancerzom własne projekty i wyrazić się za pomocą tańca.

Jak wskazuje specjalistka ds. promocji Opery Bałtyckiej Marta Boleska-Romanek, będzie to jedyny taki wieczór, podczas którego "nasi tancerze wejdą w nieco inną rolę i pokażą swoje zainteresowanie tańcem jako tworzeniem choreografii".

Podkreśliła również, że każdy z sześciu młodych choreografów, na co dzień tancerzy Baletu Opery Bałtyckiej, przedstawi w trakcie czwartkowego wieczoru kilkunastominutową etiudę taneczną, przedstawiając za pomocą tańca kwestie bliskie młodemu człowiekowi.

Swoje choreografie zaprezentują: Milena Crameri, Danila Marzilli, Sayaka Haruna-Kondracka i Bartosz Kondracki, Ruaidhri Maguire oraz Jacopo Severini. Młodzi choreografowie w swoich etiudach sięgają po różne techniki tańca – od neoklasyki po taniec współczesny.

Boleska-Romanek przekazała, że to druga edycja "Wieczoru młodej choreografii" w Operze Bałtyckiej. "Jest to ciekawy projekt, idący za praktyką wielu światowych teatrów i zespołów baletowych" - zaznaczyła.

"Wieczór młodej choreografii" odbędzie się w czwartek w Operze Bałtyckiej o godz. 19.

Źródło:

PAP