EN

10.09.2020, 12:22 Wersja do druku

Gdańsk. Trwa remont dużej sceny Teatru Wybrzeże

Inne aktualności

Rozpoczęto ostatni etap wieloletniej modernizacji Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Umowę na remont budynku Dużej Sceny podpisano pod koniec lipca. W wyniku przedsięwzięcia obiekt zostanie gruntownie wyremontowany i wyposażony. Wartość kontraktu wynosi 42,1 mln złotych brutto.

To najbardziej rozbudowany i kosztowny spośród etapów modernizacji Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Budynek Dużej Sceny, pochodzący z 1967 roku, nie był dotychczas kompleksowo remontowany. Teraz ma stać się nowoczesnym obiektem, nie odbiegającym od oczekiwań widzów i współczesnych standardów. Pozwoli to na realizację przedsięwzięć artystycznych na najwyższym poziomie.

22 lipca bieżącego roku podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych. Wartość kontraktu wynosi 42,1 mln zł brutto. Zakres prac obejmie przebudowę widowni i foyer, wymianę instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, wymianę urządzeń mechaniki sceny, przebudowę frontowej fasady szklanej oraz wszelkie inne niezbędne prace budowlane: przebudowę piwnic, wejść bocznych i pomieszczeń pomocniczych.

Modernizacja w zakresie prac budowlanych potrwa do końca lipca 2022 roku. Po zakończeniu tego etapu, obiekt zostanie wyposażony w sprzęt elektroakustyczny, oświetlenie sceniczne i fotele teatralne. Uruchomienie Dużej Sceny dla widzów planowane jest na koniec 2022 roku.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Wybrzeże: trwa remont Dużej Sceny

Źródło:

www.trojmiasto.pl
https://kultura.trojmiasto.pl/Teatr-Wybrzeze-trwa-remont-Duzej-Sceny-n148532.html

Wątki tematyczne