EN

14.06.2021, 13:24 Wersja do druku

Gdańsk. "Rigoletto" w parku Oruńskim

Inne aktualności

Walka toczyła się do ostatniej chwili, ale znamy już wyniki - w głosowaniu na operę, którą 17 lipca o godz. 20 zobaczymy podczas projekcji plenerowej w parku Oruńskim, 29 proc. głosów wygrał "Rigoletto" Giuseppe Verdiego - spektakl z Festiwalu Bregencji (2019), wystawiony na Jeziorze Bodeńskim. "Opera w parku Oruńskim" jest kontynuacją cyklu "Opera na Targu Węglowym", organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej od 2012 roku. Pisze Ewa Palińska w portalu trojmiasto.pl.

Czytelnicy mieli do wyboru pięć tytułów zaproponowanych przez Jerzego Snakowskiego. Do walki stanęły: "Lohengrin" Ryszarda Wagnera z Semperoper w Dreźnie, "Otello" Giuseppe Verdiego z Royal Opera House w Londynie, "Włoszka w Algierze" Gioacchino Rossiniego z Festiwalu Rossiniowskiego w Pesaro, "Rigoletto" Giuseppe Verdiego z Festiwalu Bregencji i "Halka" Stanisława Moniuszki z Opery Nova w Bydgoszczy.

"Rigoletto" pokonuje "Halkę" na ostatniej prostej

Bydgoska "Halka" już na początku głosowania wysunęła się na prowadzenie i wyglądało na to, że wynik jest przesądzony. Błazen Rigoletto i tym razem jednak wyciął numer, podejmując atak na pozycję lidera przed samą metą. W rezultacie pokonał "Halkę" trzema procentami głosów, sam zdobywając ich aż 29 procent. Pozostałe propozycje zostały w tyle - na "Włoszkę w Algierze" zagłosowało 13 proc., na "Lohengrina" z Netrebko, Beczałą i Koniecznym w obsadzie 13 proc., a jeszcze mniej głosów, bo 16 proc., oddano na "Otella" z Jonasem Kaufmannem w roli tytułowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wybraliście operę - w parku Oruńskim zobaczymy "Rigoletto"

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Ewa Palińska

Data publikacji oryginału:

14.06.2021 12:00

Wątki tematyczne