EN

9.08.2021, 15:31 Wersja do druku

Gdańsk. Kulturalne atrakcje do końca sierpnia - miejskie instytucje zapraszają

Inne aktualności

Wakacje na półmetku, a sezon urlopowy w pełni. Z propozycjami na spędzanie wolnego czasu przychodzą miejskie instytucje kultury. Dorośli i dzieci mogą wybierać spośród spektakli teatralnych, koncertów, spacerów po gdańskich dzielnicach i edukacyjnych warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Do końca sierpnia kalendarz kulturalnych atrakcji pęka w szwach. Większość z zaplanowanych wydarzeń jest bezpłatna.

Teatr w samo południe

Scena Muzyczna GAK zaprasza najmłodszych na spektakle do Amfiteatru Orana. Przedstawienia z cyklu „Teatr w samo południe” można oglądać w każdą niedzielę sierpnia o godz. 12.00. Wstęp jest bezpłatny. Do końca wakacji w repertuarze królują spektakle Teatru Miniatura.

W niedzielę, 8 sierpnia o 12.00, odbędzie się pierwszy publiczny pokaz spektaklu Teatru Miniatura pt. „Piraci dobrej roboty” w reżyserii Anny Wolszczak. Inspirowany jest słowem, książką i papierem, a to dlatego, że powstał z okazji 425-lecia nieprzerwanego istnienia PAN Biblioteki Gdańskiej. Tydzień później aktorzy spotkają się z dziećmi na spektaklu „Bajki robotów”, a za dwa tygodnie – 22 sierpnia – na sztuce „Kierunek Ziemia”, gdzie najmłodsi będą uczyć się zachowań, które są w stanie pozytywnie wpływać na przyszłość naszej planety. W sobotę, 28 lipca o 12.00 będzie można obejrzeć ostatni spektakl – „Tajemnica kina”, czyli pełna humoru adaptacja książki z bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kulturalne atrakcje do końca sierpnia - miejskie instytucje zapraszają. Większość wydarzeń jest bezpłatna

Źródło:

www.gdansk.pl
Link do źródła

Wątki tematyczne