EN

9.08.2021, 09:21 Wersja do druku

Jeśli się nie boisz, jaki sens ma odwaga?

Tata powiedział mi kiedyś, że najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem. Dla mnie to oznacza bycie tolerancyjnym, ale też silnym - z Sandrą Drzymalską rozmawia Joanna Wróżyńska w Wysokich Obcasach.

Na zakończonym niedawno toruńskim festiwalu filmowym Tofifest odebrałaś nagrodę Złotego Anioła Bella Women i zadedykowałaś ją kobietom, „by miały pełne prawo decydować o swoim życiu", i osobom LGBTQ+, „aby mogły doznać pełnej i wolnej miłości".

Temat wolnego wyboru i decydowania o sobie jest dla mnie bardzo ważny. Jestem niezależną osobą i gdy ktoś mi czegoś zabrania, to się buntuję.

Mam też w sobie wielką niezgodę na przemoc czy agresję w stosunku do osób LGBTQ. To dla mnie zupełnie niezrozumiałe, że można nie akceptować tego, że ktoś np. kocha osobę tej samej płci. Przecież nie ma różnicy, to jest miłość. Miłość, która dla mnie nie ma granic.="#anchorlink">

Po tym przemówieniu podeszła do mnie bardzo wzruszona pani, która powiedziała, że chce mi podziękować, ponieważ jej syn jest w trakcie tranzycji. Powiedziałam dwa słowa, a komuś to dodało siły. Przyznam, że emocjonalnie bardzo dużo kosztowało mnie wyjście i powiedzenie tego, co czuję. Byłam tam z Dawidem Nickelem, moim przyjacielem i reżyserem „Ostatniego komersu", i z nim konsultowałam, czy mogę tak powiedzieć. Odpowiedział: „No jasne, piękne to". I tak wyszło.

Myślisz, że takie filmy jak „Ostatni komers" czy seriale jak „Sefixy" wprowadzą temat seksualności do przestrzeni publicznej?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jeśli się nie boisz, jaki sens ma odwaga?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” dodatek „Wysokie Obcasy” nr 30/31.08

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.