EN
4.01.2021, 11:12 Wersja do druku

Gdańsk-Gdynia. Orszaki Trzech Króli online

Z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń Orszak Trzech Króli w Gdyni nie odbędzie się, ale wcześniej nagrane sceny będzie można zobaczyć w Internecie. Premiera oczywiście 6 stycznia 2021 roku. Tego samego dnia będzie można obejrzeć podsumowanie 10-lecia orszaku w Gdańsku.

Gdyński orszak Trzech Króli na YouTubie

W najbliższym tygodniu Orszak Trzech Króli odbyłby się w Gdyni już po raz dziewiąty. Ale go nie będzie, a przynajmniej nie w takiej formie jak do tej pory.

Tym razem przygotowania trwały przez dwa miesiące, ale amatorscy aktorzy od razu wcielali się w odgrywane role. Dzięki temu powstały nagrania, które będziemy mogli zobaczyć 6 stycznia o godz. 9:00 na kanale YouTube organizatorów świątecznego orszaku - Misji Franciszkańskich Prowincji św. Maksymiliana oraz na Facebooku.

Gdańsk podsumuje 10 lat orszaków Trzech Króli

W Gdańsku także nie będzie uroczystego świętowania. Zamiast tego 6 stycznia o godz. 12:00 na Facebooku pojawi się film podsumowujący 10-letnią historię Orszaku Trzech Króli w Gdańsku. W materiale pojawią się kadry z poprzednich edycji, a także wypowiedzi biskupa Zbigniewa Zielińskiego i władz miasta.
Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Orszak Trzech Króli będzie online

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne