EN
30.03.2021, 11:41 Wersja do druku

Gardzienice. Co dalej ze sprawą mobbingu i molestowania? Prokuratura szuka świadków

Inne aktualności

Trwa śledztwo prokuratorskie w sprawie mobbingu i molestowania w Gardzienicach. Część przypisywanych dyrektorowi teatru czynów uległa przedawnieniu, ale najnowsze historie pochodzą sprzed zaledwie dwóch lat. Prokuratura szuka świadków.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie w dniu naszej pierwszej publikacji ogłosiła wszczęcie śledztwa - prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Świdniku.

Jak dowiedzieliśmy się teraz, śledztwo pozostaje w toku, toczy się "w sprawie", tzn. nikomu nie postawiono zarzutów.
Z Marianą Sadovską prokuratura nie rozmawiała

Na razie prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące "złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych", czyli z art. 218 par. 1 kodeksu karnego, oraz pozbawienia wolności, czyli z art. 189 art. 1 kodeksu karnego.

Pierwszy czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch, drugi - do lat pięciu. Oznacza to, że pierwszy przedawnia się w polskim prawie po pięciu latach, drugi - po dziesięciu.

"W sprawie odstąpiono od przesłuchań osób przebywających poza granicami kraju, a także od przesłuchań osób pokrzywdzonych czynami, których przedawnienie karalności nastąpiło jeszcze przed wszczęciem tego śledztwa" - poinformował "Wyborczą" prokurator Marcin Nosowski.

Oznacza to, że prokuratura nie rozmawiała z osobą, od której głosu zaczęło się publiczne życie sprawy Gardzienic. Ukraińska artystka i wokalistka Mariana Sadovska mieszka obecnie w Niemczech, w Kolonii. Gardzienice opuściła z końcem lat 90.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co dalej ze sprawą Gardzienic? Prokuratura szuka świadków

Źródło:

Gazeta Wyborcza online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek

Data:

30.03.2021

Wątki tematyczne