EN

9.08.2021, 11:19 Wersja do druku

Opole. Festiwal Zdarzeń Artystycznych

Inne aktualności

Przez dwa weekendowe dni Opole żyło sztuką. W różnych miejscach prezentowali się artyści ulicy z Polski i ze świata. III Festiwal Zdarzeń Artystycznych Open Opole 2021 licznie przyciągnął publiczność.

W sobotę i niedzielę na starówce w Opolu i w kilku innych miejscach w mieście odbywały się adresowane do dzieci i do dorosłych zdarzenia artystyczne. Publiczność gromadziła się m.in. na placu Wolności, w okolicach stawku przy ul. Barlickiego, na Rynku, Małym Rynku, pl. Sebastiana, ul. Krakowskiej czy pl. Kopernika.

- Niezmiennie zobowiązuje nas formuła zdarzeń barwnych, interdyscyplinarnych, zatrzymujących uwagę publiczności w każdym wieku na kilka chwil, dając możliwość spacerku do nieodległego innego miejsca, gdzie również inni artyści malowniczo kradną kilka chwil kolejnych - zapewniali w programie dostępnym w sieci i różnych miejscach w mieście organizatorzy.

Reporter nto uczestniczył w dwóch sobotnich przedstawieniach. Oba przyciągnęły przede wszystkim dziecięcą publiczność. Spektakl „Kto tam?" (Teatr Uszyty Kraków) - opowiadał w formie magicznego teatru lalkowego najmłodszym widzom o perypetiach sympatycznych bohaterek - świnki i żyrafy i zajączka. Przy Stawku Zamkowym dzieci i rodzice bawili się podczas polsko-chorwackiego spektaklu „Mr & Mrs Frantic" z pogranicza sztuki teatralnej i cyrkowej.

Do dorosłej publiczności adresowane były przedstawienia przywiezione m.in. z Francji (teatr lalek) i z niemieckiego Lórrach.

Tytuł oryginalny

Festiwal Zdarzeń Artystycznych ma już w Opolu dobrą markę

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 183

Wątki tematyczne