EN

20.11.2020, 08:18 Wersja do druku

Lublin. Festiwal Viral ART w Chatce Żaka

Inne aktualności

W dniach 20-21 listopada w Chatce Żaka odbędzie się Viral ART Festival, czyli zupełnie nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Lublina. Celem projektu jest odkrywanie aktualnych, a zarazem odważnych trendów panujących w sztuce. Wydarzenie odbędzie się online.

- Projekt jest zapowiedzią zmian, jakie przechodzi na nowo programowana Chatka Żaka. Festiwal wraca do nurtu sztuki awangardowej, która ma swoje korzenie w środowiskach studenckich i akademickich – przekonuje komisarz Viral ART Festival, p.o. Dyrektora ACK UMCS Chatka Żaka, Izabela Pastuszko.

Festiwal Viral ART pozwoli młodym twórcom i adeptom kultury postawić pierwsze kroki w świecie sztuki oraz poddać się bezkompromisowej krytyce publiczności i profesjonalnego Jury. Podstawowym punktem projektu jest pokonkursowa wystawa intermedialna z udziałem młodych twórców z całego kraju.

- Naszą misją jest promowanie młodych artystów, którzy buntują się przeciw sztuce komercyjnej i szablonowej – podkreśla Magdalena Markiewicz, współkuratorka festiwalu.

Viral ART rozpocznie się 20 listopada o godz. 18 koncertem w wykonaniu Grupy Tanecznej zMYsł, Qsto oraz Magdaleny Markiewicz. Będzie to wyjątkowe interdyscyplinarne widowisko oparte na improwizacji.

Kolejne wydarzenia w sobotę, 21 listopada. Na godz. 18 zaplanowano otwarcie wystawy pokonkursowej, w ramach której zaprezentowane zostaną prace artystów z całej Polski, wyłonione w drodze konkursu. Prace podejmują tematykę fizyczności i/lub mentalności człowieka.

Na finał festiwalu, w sobotę o godz. 20 odbędzie się koncert Przeździecki & Karałow. - Eksperymentalny projekt muzyczny, łączący w sobie klasyczną duszę instrumentu klawiszowego z elektronicznymi dźwiękami o industrialnym zabarwieniu - zachęcają organizatorzy.

Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na żywo w Internecie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Viral ART w Chatce Żaka

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

20.11.2020