EN

26.08.2021, 10:34 Wersja do druku

Chorzów. W czwartek rozpocznie się ostatnia odsłona Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Rutkowski, Neinert, Ferency

Inne aktualności

Ostatni weekend piętnastego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego rozpocznie się wcześniej niż zwykle - w czwartek, 26 sierpnia. Z monodramem mistrzowskim wystąpi Rafał Rutkowski - ulubieniec chorzowskiej (i nie tylko) publiczności. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Czy wiecie, ilu ludzi mieści się w jednym Polaku? One-man show "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" w wykonaniu Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki, postara się odpowiedzieć na to pytanie.

Będzie dużo o stereotypach, które przecież są po to, żeby je wyśmiać, a jeśli do tego ma się aktora, który zagra absolutnie wszystko – można liczyć na teatralną ucztę.

Rafał Rutkowski? Nie trzeba specjalnie przedstawiać tego utalentowanego aktora. Wiadomo, że wejdzie na scenę, zdeklasuje stand-uperów, aktorów zawstydzi swobodnym kontaktem z publicznością, jak zwykle wciąganą do spektaklu. Wyśmieje wszystko, bo nie ma dla niego tematów tabu, a poprawność polityczna traci rację bytu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W czwartek rozpocznie się ostatnia odsłona Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Rutkowski, Neinert, Ferency

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne