EN

25.08.2021, 10:41 Wersja do druku

Bytom. „Short Stories. Powrót" - dawni tancerze wracają do Śląskiego Teatru Tańca

W Teatrze Rozbark rozpoczyna się dziś „Short Stories. Powrót" - kilkudniowe wydarzenie dedykowane początkom Śląskiego Teatru Tańca.

Po 30 latach w Bytomiu spotkają się tancerki i tancerze pierwszego składu ŚTT. Przybędą do Bytomia m.in. z Tel Avivu, Minneapolis, Los Angeles, Calgary i polskich miast. Wspólnie będą pracować nad działaniem scenicznym, którego punktem wyjścia jest spektakl „Short Stories", który przygotowywali w 1991 roku. Wtedy też odbyła się audycja do tworzonego przez Jacka Łumińskiego Śląskiego Teatru Tańca.

W ramach projektu w Teatrze Rozbark w tym tygodniu trwają próby i masterclass dla osób zawodowo zajmujących się tańcem oraz studentów tańca. Otwarte dla publiczności wydarzenia odbędą się w weekend. 

W sobotę (28 sierpnia, godz. 19) w teatrze zaplanowano projekcję archiwalnych spektakli ŚTT i rozmowę panelową z gośćmi projektu. Pokaz działania „Short Stories. Powrót" w choreografii Avi Kaisera połączony ze spotkaniem z widzami odbędzie się w niedzielę (29 sierpnia, godz. 19) na dawnej scenie Śląskiego Teatru Tańca - w Bytomskim Centrum Kultury.

Kuratorkami projektu są Aleksandra Machnik i Sonia Nieśpiałowska, które piszą książkę o pierwszych tancerzach ŚTT. Ma ona ukazać się w 2022 roku. 

Tytuł oryginalny

BCK i Teatr Rozbark w Bytomiu Rekonstrukcja

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice Nr 197