EN

3.11.2020, 08:30 Wersja do druku

Bytom. „Halka” na scenie Opery Śląskiej – niedziela 8 listopada!

Opera Śląska w Bytomiu ponownie zaprasza do swojej siedziby na planowane wydarzenia. 

W niedzielę 8 listopada o godz. 18, na scenie zobaczymy operę Stanisława Moniuszki „Halka”. Będzie to wersja półsceniczna – z udziałem solistów, chóru i orkiestry pod dyrekcją Andrzeja Knapa.

fot. Krzysztof Bieliński

Inne aktualności

Tytuł ten ma dla Opery Śląskiej symboliczne znaczenie, bo od tego tytułu zaczęła się historia tego miejsca - ponad 75 lat temu. Złamane serce, konflikt klasowy, życiowe, dramatyczne wybory, zdrada, walka miłości i przebaczenia – to wszystko znajdziemy w operze „Halka”. Muzyka Moniuszki przepięknie ilustruje charakterystyczne cechy różnych warstw społecznych, a także wydobywa emocje bohaterów. Spektakl Opery Śląskiej rozgrywa się w oryginalnej scenografii, której autorami są wielokrotnie nagradzani Boris Kudlička i Marcel Sławiński.

W roli tytułowej, znakomita solistka Opery Śląskiej, sopran lirico-spinto, Anna Wiśniewska-Schoppa.Partię Jontka kreuje Maciej Komandera a Janusza – Adam Woźniak. W roli Zofii, Aleksandra Stokłosa.

Kiedyś byłam zdecydowanie bardziej liryczna. Introwertyczna, zalękniona. I z tego powodu bardzo mi odpowiadały role, w których taką właśnie mogłam być, wręcz „schować" się w danym bohaterze, zakamuflować. Natomiast teraz bardziej pociągają mnie partie, w których mogę pokazać coś więcej, nie tylko tę stronę liryczną, dziewczęcą, ale kobietę, która wie, czego chce i pozwala sobie na dużo więcej, jest odważniejsza w pokazywaniu emocji. Także tych dramatycznych – mówi śpiewająca partię Halki, Anna Wiśniewska-Schoppa.

Postać Halki zdecydowanie do takich należy. Zakochana kobieta, pełna wiary i nadziei, a następnie rozpaczy, gniewu i zazdrości, prowadzących do obłąkania. Ale także nieszczęśliwa matka, przeżywająca największe życiowe tragedie i moralne dylematy. 

Bilety można już kupić online - https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1484 lub bezpośrednio w Kasie Opery Śląskiej, od wtorku 2 listopada do soboty 7 listopada w godz. 10.00 -18.00, a także w dniu wydarzenia - 8 listopada w godz. 16.00-18.00. 

Informacji udzielają pracownicy Biura Obsługi Widza (tel. 32 396 68 53/ mail: [email protected]) oraz Kasy biletowej (tel. 32 396 68 15/mail [email protected]).

O kolejnych realizowanych planach repertuarowych i możliwości zakupienia na nie biletów, Opera Śląska będzie informowała na bieżąco poprzez stronę internetową (zakładka repertuar) www.opera-slaska.pl a także profil na Facebooku. W Operze Śląskiej przestrzegane są zasady: dystans – dezynfekcja - maseczka.

Obsada spektaklu na dzień 08.11.2020 r. godz. 18:00

Soliści, Orkiestra i Chór Opery Śląskiej pod dyrekcją Andrzeja Knapa

HALKA

Anna Wiśniewska-Schoppa

ZOFIA

Aleksandra Stokłosa

JONTEK

Maciej Komandera

JANUSZ

Adam Woźniak

STOLNIK

Bogdan Kurowski

DZIEMBA

Zbigniew Wunsch

MNICH

Grzegorz Biernacki

SZLACHCIC I

Dariusz Nurzyński

SZLACHCIC II

Piotr Rachocki

Źródło:

Materiał własny