EN

11.08.2021, 14:01 Wersja do druku

Bydgoszcz. Teatr Polski rozpoczyna sezon już w sierpniu

Po ponad miesięcznej przerwie aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy wracają na scenę. Już pod koniec sierpnia bydgoska publiczność będzie mogła obejrzeć „Maszynę” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Inną duszę” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Internetowa sprzedaż biletów na sierpniowe wydarzenia już trwa. Kasa biletowa TPB zostanie uruchomiona 18 sierpnia.

fot. Natalia Kabanow

„Maszyna” na początek

Sezon artystyczny 2021/2022 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy otworzą pokazy spektaklu „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl, który jest debiutem teatralnym reżyserki, dotąd znanej ze swoich filmowych dokonań, będzie można zobaczyć na scenie TPB już 21 sierpnia (sobota) o godz.19.00 oraz 22 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00.

Premiera „Maszyny” w reżyserii Jagody Szelc, która inspirowana jest „Kolonią karną” Franza Kafki, odbyła się w pod koniec maja na Małej Scenie TPB. Premierowy pokaz „Maszyny” był pierwszym spektaklem na żywo, który odbył się po kilkumiesięcznym lockdownie. Bydgoska produkcja bierze udział w 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

„Inna dusza” z bydgoskim akcentem na zakończenie wakacji

Sierpień zakończą pokazy spektaklu „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.
W ostatni weekend wakacji, spektakl zostanie zaprezentowany dwa razy – 28 sierpnia (sobota)
o godz. 19.00 oraz 29 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00
.

Bydgoska sztuka, która powstała w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, tym razem zostanie zaprezentowana na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
(ul. Marcinkowskiego 12-14).

fot. Natalia Kabanow

Bilety na sierpniowe pokazy spektaklu „Inna dusza”, które odbędą się w MCK-u, są dostępne na stronie www.bilety-tpb.pl . Od 18 sierpnia bilety na spektakl będzie można zakupić także w kasie biletowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Nie ma możliwości zakupu biletów w Miejskim Centrum Kultury.

Warto przypomnieć, że spektakl został nagrodzony podczas 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie polskiej Sztuki Współczesnej. Nagrody indywidualne otrzymali aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy – Małgorzata Trofimiuk, Damian Kwiatkowski i Michał Surówka – oraz dwóch aktorów gościnnie występujących na deskach TPB – Igor Kowalunas i Krzysztof Prałat. 

Bilety już w sprzedaży internetowej, kasa biletowa otwarta od 18 sierpnia

Bilety na sierpniowe spektakle są już dostępne w sprzedaży internetowej. Wystarczy wejść na stronę www.teatrpolski.pl, kliknąć w zakładkę „KUP BILET ONLINE” i wybrać konkretne wydarzenie.

18 sierpnia, po wakacyjnej przerwie, ponownie zostanie uruchomiona kasa biletowa, która mieści się w budynku Teatru (wejście główne od ul. 20 stycznia 1920r.) Kasa TPB będzie czynna od środy do piątku w godz. 14.00-18.00 oraz godzinę przed spektaklem. 

Inne aktualności

Niezwykle intersująco zapowiada się wrzesień, który rozpoczniemy bydgoską premierą spektaklu „Twarzą w twarz” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl, którego premiera odbędzie się 4 września, jest koprodukcją Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Warszawie.

We wrześniu widzowie ponownie będą mogli obejrzeć „Maszynę” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Ach, jeżeli przyjdę dać…” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak.

17 września odbędzie się premiera spektaklu „Katyń. Teoria barw” Julii Holewińskiej w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny Wojciecha Farugi.

W przygotowaniu jest także najnowsza koprodukcja Teatru Studio z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Festiwalem Mała Boska Komedia w Krakowie i Teatrem Łaźnia Nowa – spektakl „Przemiany” inspirowany ponadczasowym tekstem Owidiusza w reżyserii Michała Borczucha. Premiera warszawska odbędzie się pod koniec września, pokaz premierowy w Bydgoszczy zaplanowano na październik.

WKRÓTCE przekażemy Państwu informacje na temat jubileuszowej XX. edycji Festiwalu Prapremier, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Odzyskiwanie”. Początek Festiwalu Prapremier już w październiku.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne