EN
27.05.2022, 12:14 Wersja do druku

Bydgoszcz. Powstaje dokument o Teatrze Kameralnym

Inne aktualności

Teatr Kameralny realizuje film dokumentalny „Tu był i... będzie teatr". Do udziału w nim zaprasza mieszkańców. Dokument będzie podróżą w czasie, która pokaże historię i znaczenie teatru. Pisze Marta Mikołajska w „Expressie Bydgoskim”.

Film zostanie zrealizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Jak zapowiada Anna Mochalska z Teatru Kameralnego, będzie to podróż w czasie, rekonstrukcja, wyobrażenie, jak kiedyś wyglądał teatr. Do udziału w niej zachęca wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i osoby bezpośrednio związane z TK. Będzie to okazja do tego, by na nowo wspólnie odkryć historię miejsca, lokalne opowieści oraz fakty związane z instytucją. -Historia Teatru będzie z jednej strony własną opowieścią każdej osoby zaangażowanej w produkcję, a z drugiej strony głosem wszystkich mieszkańców, dokumentującym lokalne znaczenie Teatru - opowiada Anna Mochalska.

Pierwsze zdjęcia do filmu rozpoczęły się już 21 maja. Kolejne będą realizowane od piątku do poniedziałku (27-30 maja), a plan filmowy odwiedzą znane bydgoszczanom osobowości. O godz. 12 w nagraniach weźmie udział prezydent miasta Rafał Bruski. Z kolei w poniedziałek od godz. li o historii teatru będzie opowiadał Sławomir Marcysiak, Miejski Konserwator Zabytków. W niedzielę (godz. 15.15) na plan zdjęciowy realizatorzy zapraszają mieszkańców Bydgoszczy pamiętających historię tego miejsca.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Bydgoszczy powstaje dokument o Teatrze Kameralnym

Źródło:

„Express Bydgoski” nr 122