EN
13.02.2021, 15:11 Wersja do druku

Bydgoszcz. "Operowy zawrót głowy" już nie online, a z publicznością

Inne aktualności

Opera Nova w Bydgoszczy, równo trzy miesiące od premiery w wersji online, w niedzielę wystawi mini-operę "Operowy zawrót głowy" na żywo z udziałem publiczności. Operę skomponował Maciej Małecki, a spektakl wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich.

- Najpierw zaproszenie kierujemy do najmłodszych. Dzieci wreszcie mogą oderwać się od komputerów i uczestniczyć aktywnie w przedstawieniu. A możliwość interakcji jest przewidziana i jak najbardziej oczekiwana, gdyż bajka ma charakter edukacyjny. Treści adresowane są zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów, więc rodzice też nie będą się nudzić - powiedziała Ewa Chałat z biura prasowego Opery Nova.

Chałat zaznaczyła, że to doskonała okazja, by na spektaklu familijnym odkryć razem z dziećmi piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W przedstawieniu pojawiają się bowiem prawdziwe wyzwania - ćwiczenia z poprawnej polszczyzny.

Organizatorzy spektaklu podkreślają, że choć główni bohaterowie - Kropka i Wykrzyknik prezentują skrajnie różne charaktery to oboje kochają operę. Zapewniają też, że "godzina w ich towarzystwie minie tak szybko, że nikt nie odczuje obowiązującej maseczki na twarzy"

W role głównych bohaterów wcielą się Julia Pruszak (sopran) oraz Janusz Żak na zmianę z Łukaszem Jakubczakiem (basy).

Przedstawienie będzie grane także 16 i 18 lutego oraz 20 i 21 lutego.

Źródło:

PAP

Autor:

Jerzy Rausz

Wątki tematyczne