EN

3.06.2022, 10:02 Wersja do druku

Bydgoszcz. O przyszłości kultury w MCK-u. Wśród gości piątkowej debaty m.in. Paweł Łysak

Inne aktualności

W piątek (3 czerwca) w Miejskim Centrum Kultury „okrągły stół” przedstawicieli i przedstawicielek instytucji i organizacji z Bydgoszczy. Wśród gości będzie także Paweł Łysak, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Pisze Aleksandra Lewińska w „Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz”.

Dyskusja odbędzie się w ramach Forum Przyszłości Kultury, programu organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie od 2017 roku. - Chodzi m.in. o poszukiwanie nowych narracji, które są nam dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - wyjaśniają organizatorzy. - Stoimy w obliczu niemożliwej do ignorowania napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. Doświadczamy nieodwracalnych zmian społecznych, jakie przyniosła pandemia COVID-19 oraz przemian politycznych i pokoleniowych spowodowanych kolejnymi zrywami obywateli występujących przeciwko populistycznym władzom i broniących demokratycznych wartości. Zrozumieliśmy, że katastrofa klimatyczna jest realnym zagrożeniem. W obliczu tych kryzysów oraz gwałtownej przemiany rzeczywistości społecznej i politycznej, należy na nowo zdefiniować pojęcie kultury oraz zadania i powinności instytucji, które ją tworzą.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

O przyszłości kultury w MCK-u. Wśród gości piątkowej debaty m.in. Paweł Łysak

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksandra Lewińska

Data publikacji oryginału:

02.06.2022