EN

12.07.2021, 09:22 Wersja do druku

Bydgoszcz. Mistrzowie opery koncertowali w niedzielny wieczór nad Kanałem Bydgoskim

Inne aktualności

W niedzielny wieczór, 11 lipca, nad pięknym, modrym Kanałem Bydgoskim odbył się ostatni z cyklu plenerowych koncertów w ramach projektu Kanał Kultura. Pisze Agata Szczygielska-Jakubowska w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.

Pomysł społeczników z Miedzynia i Prądów okazał się strzałem w dziesiątkę, bydgoszczanie z entuzjazmem przyjęli projekt Kanał Kultura i licznie przybyli dziś (11 lipca) na koncert „Nad pięknym modrym Kanałem...". Zasiadając na trawniku, nad brzegiem bydgoskiego Kanału z wielką przyjemnością wysłuchali popularnych arii operetkowych w wykonaniu Justyny Gęsickiej i Krzysztofa Zimnego, którym towarzyszył Kwartet Unico.

Justyna Gęsicka, znakomita śpiewaczka operowa, która czaruje swoim mezzosopranem, jest rodowitą Kujawianką, urodzoną w Lipnie, pochodzącą z gminy Wielgie, obecnie mieszkającą w Bydgoszczy. Ukończyła śpiew klasyczny w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. 

Krzysztof Zimny, tenor obdarzony urzekającym głosem o szlachetnej barwie, również absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, współpracuje z Operą Nova oraz Filharmonią Pomorską. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mistrzowie opery koncertowali w niedzielny wieczór nad Kanałem Bydgoskim

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Agata Szczygielska-Jakubowska

Data publikacji oryginału:

11.07.2021 21:10

Wątki tematyczne