10.04.2021, 08:27 Wersja do druku

Bydgoszcz. Festiwal Prapremier bez wsparcia Ministerstwa Kultury

Inne aktualności

Festiwal Prapremier bez wsparcia. Ministerstwo Kultury nie przyznało dofinansowania jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w Bydgoszczy. Teatr Polski będzie się odwoływał od tej decyzji. Pisze Sandra Zakrzewska w Gazecie Wyborczej-Bydgoszcz.

W końcu, z ponaddwumiesięcznym opóźnieniem, ukazały się wyniki tegorocznego konkursu grantowego Ministerstwa Kultury dla teatru. Dofinansowania nie otrzymał m.in. Teatr Polski w Bydgoszczy, który wnioskował o pieniądze na organizację Festiwalu Prapremier. - Przygotowaliśmy około 18 wniosków do różnych programów. Czekamy jeszcze na wyniki trzech, a we wszystkich innych nie dostaliśmy dofinansowania. Jesteśmy mocno zdezorientowani wynikami tych konkursów. Oczywiście, że jak wysyła się taką liczbę aplikacji, to nie dostaje się wszystkich grantów. Natomiast znając poziom merytoryczny tych wniosków, jestem zaskoczony - mówi Wojciech Faruga, dyrektor bydgoskiej sceny.

Ministerialnego dofinansowania nie dostał też m.in. Festiwal Malta w Poznaniu, któremu minister Gliński kilka lat temu odebrał przyznaną już dotację, ze względu na zaproszenie na festiwal reżysera spektaklu "Klątwa" Olivera Frljicia. Gliński przegrał później z festiwalem w sądzie. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Prapremier bez wsparcia Ministerstwa Kultury. "Jesteśmy zaskoczeni i zasmuceni"

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Sandra Zakrzewska

Data:

09.04.2021 18:02

Wątki tematyczne