Inne aktualności
- Warszawa. Koniec sezonu i zapowiedź nowego w Komunie Warszawa 23.06.2026 16:04
- Kielce. Rozpoczyna się 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” 23.06.2026 16:02
- Świętokrzyskie. 23. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych od piątku 23.06.2026 15:55
-
Wrocław. Teatr Muzyczny Capitol rozpoczął sprzedaż biletów na musical „Kościuszko”
23.06.2026 15:50
- Teatr TV. Szyc, Popławska, Konopka i Gorodecka dołączają do obsady „Króla Maciusia Pierwszego”. Odkrywamy kolejne karty nowej premiery 23.06.2026 15:17
- Białystok. Teatr Dramatyczny podsumował sezon 2025/2026 23.06.2026 15:08
- Warszawa. Oświadczenie ws. spotkania po spektaklu „Krzyżacy” podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” 23.06.2026 15:07
-
Poznań. Magdalena Cielecka o „The Second Woman”: czekam na to przeżycie jak na surwiwalowy wyjazd
23.06.2026 14:32
- Łódź. WYWROTY. Teatr Chorea ogłasza program Retroperspektyw 2026 i zaprasza do spojrzenia na świat z innej perspektywy 23.06.2026 14:24
- Katowice. Ukazała się książka „Moją siłą jest właśnie to, że jestem stąd. Grażyna Bułka w rozmowie z Tomaszem Kowalskim” 23.06.2026 14:15
- Płock. III Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych „Opowieści” – w lipcu 23.06.2026 13:49
- Poznań. Dziś na Malcie m.in. nowozelandzki teatr powietrzny i Peszek z Kochanowskim 23.06.2026 12:24
- Katowice. Ruszył nabór do 7. edycji plebiscytu na Śląską Lokację Filmową 23.06.2026 12:15
-
Słowacja. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Divadelná Nitra w obliczu niepewnej przyszłości
23.06.2026 11:59
Teatr Polski w Bielsku-Białej jest przygotowany, by od wtorku wznowić działalność przy obowiązujących w żółtej strefie obostrzeniach. Oznacza to, że na widowni zajętych zostanie 25 proc. miejsc.
8 października teatr odwołał wszystkie spektakle w związku z potwierdzeniem choroby COVID-19 u dwóch członków zespołu artystycznego.
Świtalska poinformowała w piątek, że dodatni wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało ostatecznie siedem osób. „Natychmiastowej kwarantannie poddano 38 osób z bezpośredniego kontaktu z zakażonymi: 31 pracowników teatru oraz siedem osób współpracujących. Teatr zawiesił funkcjonowanie do 18 października” – zakomunikowała Irena Świtalska z bielskiej sceny.
Osoby zakażone wirusem czują się dobrze i przebywają pod nadzorem lekarskim.
Wszyscy objęci kwarantanną mają negatywny wynik testu. W piątek objęte nią były jeszcze trzy osoby.
„Wszystkie pomieszczenia teatru, w których przebywali chorzy, zostały poddane dezynfekcji i ozonowaniu” – powiedziała przedstawicielka sceny.
„Od 20 października Teatr jest przygotowany do wznowienia działalności przy obowiązujących w żółtej strefie obostrzeniach. Na widowni zasiądzie 25 proc. widzów. Ponadto od wtorku, poza obowiązkiem dezynfekcji rąk, maseczek i pomiaru temperatury, należy wypełnić dostępne na stronie internetowej placówki i w kasie biletowej oświadczenia o stanie zdrowia” – wyjaśniła Irena Świtalska.
We wtorkowy wieczór Teatr zamierza wystawić sztukę „W górę!” Petera Quiltera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, która premierę miała w czerwcu.