EN

26.02.2024, 08:29 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Teatr Lalek Banialuka wystawi „Małego Księcia”

Inne aktualności

Przygotowania do premiery spektaklu „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupery'ego rozpoczął zespół bielskiego Teatru Lalek Banialuka. Impresariat sceny zakomunikował, że sztuka w reżyserii Filipa Jaśkiewicza trafi na afisz 14 kwietnia.

„W teatrze odbyło się już pierwsze spotkanie dotyczące kolejnej realizacji. Twórcy - reżyser Filip Jaśkiewicz oraz scenograf Katarzyna Leks, spotkali się z zespołem z pracowni teatralnych. Jaki będzie Mały Książę w wydaniu Teatru Banialuka? Zobaczymy już w kwietniu” – podał impresariat.

W sztuce wystąpią: Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek-Rabska, Konrad Ignatowski, Maciej Jabłonowski, Ziemowit Ptaszkowski i Piotr Tomaszewski.

„Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego został wydany w 1943 roku w Nowym Jorku. Książka należy do klasyki światowej literatury.

Sceniczna wersja „Małego Księcia” będzie trzecią premierą Banialuki w tym sezonie. Wcześniej scena wystawiła spektakl „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” Marty Guśniowskiej. W marcu odbędzie się premiera „Antygony” Sofoklesa.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce.

Źródło:

PAP