EN
16.11.2021, 10:11 Wersja do druku

Białystok. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie, czyli "Nerwica natręctw" w OiFP

Inne aktualności

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. "Nerwica natręctw" to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.

Komedia, którą po prostu trzeba zobaczyć! "Nerwica natręctw", której autorem jest Laurent Baffie to kultowy niemal spektakl. A przecież nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską.

Oto w poczekalni znanego psychiatry spotykają się pacjenci o różnych schorzeniach. Są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa właśnie nerwica natręctw. Samo spotkanie staje się zabawną sytuacją, a gdy jeszcze dojdzie do tego próba samoistnego leczenia się pacjentów z powodu nieobecności lekarza, wówczas zaczyna się "prawdziwa jazda". 

"Nerwica natręctw" to rozrywka na wysokim poziomie. Sztuka śmieszy, jest niebanalna, bawi, a jednocześnie skłania do refleksji.

W sztuce grają: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz/Małgorzata Rudzka, Artur Barciś/Andrzej Zieliński, Zdzisław Wardejn oraz Rafał Królikowski.

Spektakl odbędzie się we wtorek (23.11), o godz. 17:00 i 20:30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, przy Odeskiej 1.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie, czyli "Nerwica natręctw"

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła