EN

25.09.2020, 12:43 Wersja do druku

Białystok. Warsztaty tańca, śpiewu migowego i muzyczne. Kulturalny projekt dla osób niesłyszących

Inne aktualności

20 osób weźmie udział w projekcie "Rytmy w ciszy", który realizuje Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem". W jego ramach odbędą się różnorodne warsztaty.

"Rytmy w ciszy" - taniec, śpiew, muzyka

Projekt "Rytmy w ciszy" to przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne skierowane do 20 osób z niepełnosprawnością słuchu. Zadanie będzie polegało na realizacji cyklu zajęć warsztatowych z zakresu edukacji kulturalnej prowadzonych online za pomocą komunikatorów internetowych, transmisji na żywo przez Internet, Będą to warsztaty tańca, warsztaty muzyczne, warsztaty śpiewu migowego prowadzone w okresie od września do grudnia 2020 r.

Efekty pracy uczestników zostaną przez nich samych zarejestrowane za pomocą telefonów komórkowych, aparatów, kamer itp., a następnie zmontowane, udźwiękowione, opatrzone w napisy i nieodpłatnie udostępnione w Internecie (kanał YouTube itp.) na wolnej licencji Creative Commons.

Aktywny udział w kulturze

Celem projektu jest tworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnością słuchu oraz ich samodzielnego i twórczego działania artystycznego, poszerzenie wiedzy i doświadczenie nowych, niedostępnych dotychczas osobom niesłyszącym, form ekspresji twórczej, jakimi są taniec i muzyka, kształtowanie i ciągłe podnoszenie kompetencji kulturalnych.

Projekt realizowany jest w ramach programu operacyjnego Edukacja Kulturalna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partner to DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Warsztaty tańca, śpiewu migowego i muzyczne. Kulturalny projekt dla osób niesłyszących

Źródło:

Białystok Online

Autor:

Anna Dycha

Wątki tematyczne