EN

22.07.2021, 08:05 Wersja do druku

Białystok. "Wakacyjne teatralia" dla młodzieży

Inne aktualności

Masz już dość zajęć on-line? Chciałbyś spotkać na żywo swoich rówieśników? Spędzić twórczo czas? Zgłoś się na "Wakacyjne teatralia", prowadzone przez profesjonalnych aktorów.

To już dziewiąta edycja "Wakacyjnych Teatraliów".

Organizatorzy zapewniają pozytywną energię i zakręcone pomysły, które zapełnią mury białostockich "Spodków". Przez dziesięć wspólnych dni aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku zadbają, by ten czas był niezapomniany.

Warsztaty poprowadzą:

Monika Zaborska - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Teatr fascynował ją już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny. Jej tatą jest znany i lubiany, nie tylko przez białostocką publiczność, Andrzej Beya-Zaborski - niezapomniany komendant z filmowej trylogii "U Pana Boga...". Od debiutu w tytułowej roli w "Alicji w krainie czarów" w 2000 roku nieprzerwanie związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. W dorobku artystycznym ma ponad 70 ról teatralnych. Obecnie można ją oglądać na deskach Dramatycznego w spektaklach takich jak "Hobbit", "Wszystko w rodzinie", "Treny" i wielu innych. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. Dyplomowany logopeda, specjalista w pracy z dziećmi jąkającymi się, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem.

Paula Gogol - aktorka , tancerka, choreografka. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, wydział teatru tańca w Bytomiu. Od najmłodszych lat związana z tańcem nowoczesnym, później kształtowała się w kierunku tańca współczesnego i jazzowego. Dyplom aktorski robiła pod okiem Jana Peszka. Współpracowała z Teatrem KTO i Teatrem Żydowskim w Krakowie. Występuje w spektaklu "Blaszany Bębenek" w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W 2020 r. dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Widzowie białostockiego teatru mogli ja oglądać na scenie w spektaklach "Pensjonat Pana Bielańskiego" i "Boeing, Boeing".

Bernard Bania – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ma ponad 80 ról teatralnych. Obecnie można go oglądać na scenie białostockiego teatru w spektaklach: "Boeing, Boeing", "Bóg mordu", "Treny", "Hobbit" i wielu innych. Uczestnik wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. W latach 1999 – 2007 asystent na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej (interpretacja wiersza i prozy, zadania aktorskie). Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, między innymi sześciu edycji programu "Lato w teatrze" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia. Juror w licznych przeglądach teatralnych i recytatorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Krzysztof Zemło – absolwent reżyserii na Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, założyciel Stowarzyszenia Teatr Okno oraz teatrów: Okno, Lalki I Ludzie, Łątek Supraśl; współpracownik łomżyńskiego Teatru Lalek i Białostockiego Teatru Dramatycznego, reżyser spektakli lalkowych i teatru cieni, organizator i instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, młodzieży z ośrodków resocjalizacyjnych; dwukrotny Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

W programie zajęć "Wakacyjnych teatraliów": praca nad głosem, dykcją, koordynacją ruchową, plastyką ciała, rytmiką, wyobraźnią, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, improwizacje aktorskie i wiele innych zagadnień.

Warsztaty odbywać się będą: 16-20.08 oraz 23-27.08 w Podlaskim Instytucie Kultury w "Spodkach". "Wakacyjne teatralia" skierowane są do młodzieży w wieku 12-18 lat. Koszt zajęć wynosi 1140 złotych od osoby.

Zapisy, kontakt i szczegółowe informacje: Bernart Bernard Bania

Mail: [email protected]
Tel.: 600 317 959

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Wakacyjne teatralia" dla młodzieży

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Wątki tematyczne